Autó és vonat ütközése Budapesten
2026. február 13-án, pénteken, a reggeli órákban baleset történt Budapesten, a Jászberényi úti felüljáró alatt, ahol egy személygépkocsi ütközött össze a 7:07-kor Szolnokról a Keleti pályaudvarra tartó Z60-as vonattal. A Mávinform tájékoztatása szerint a baleset a vasúti átjáróban következett be, ám szerencsére senki sem sérült meg a baleset során.
A baleset következtében több órás késésekkel kellett szembenéznie az utasoknak az újszászi vonalon. Az elsődleges információk szerint a baleset következtében jelentős forgalmi változásokra volt szükség. A délelőtti órákban az utasoknak hosszabb menetidővel, késésekkel, valamint összevonva közlekedő és kimaradó elővárosi járatokkal kellett számolniuk.
Amint a helyszínelés befejeződött, 10:45-kor a Mávinform bejelentette, hogy a közlekedés fokozatosan helyreállt. A helyszínelés ideje alatt a vonatok Rákos és Rákoshegy között egy vágányon közlekedtek, így a forgalmat próbálták fenntartani.
A Keleti pályaudvarról 9:20-kor indult Z60-as vonat csupán Újszászig tudott közlekedni, ahol az utasok átszállhattak a következő S820-as vonatra. A Szolnokról 11:07-kor a Keleti pályaudvarra induló Z60-as vonat helyett Szolnok és Újszász között pótlóbusz közlekedett, amely szintén a fennakadás következménye volt.
A baleset és a következményei miatt a Z60-as és S60-as vonatok menetrendje megváltozott. A helyreállítás után a vonatok újraindultak, azonban az utasoknak mindenképpen figyelembe kellett venniük a menetrendváltozásokat a további utazásuk során.
