A hatóság elárulta, mi okozta Tommy Lee Jones lányának halálát
Victoria Jones, Tommy Lee Jones Oscar-díjas színész 34 éves lánya halálának okát a kaliforniai San Franciscó-i Főorvosi Hivatal tette közzé. Az orvosi jelentés szerint a fiatal nő halálát kokainmérgezés okozta, és az eseményt balesetként kategorizálták. A tragikus hírt először január elején jelentették, amikor Victoria holttestére rátaláltak a Fairmont Hotelben az újév hajnalán.
A hatóság részletes tájékoztatást nyújtott a gyászoló közvéleménynek, ami alapján világossá vált, hogy a fiatal nő halála súlyos drogproblémákhoz köthető, mivel az ügyben balesetként nyilvántartott esemény következett be. Ezen információkat a People magazin is megerősítette.
A környék rendőrkapitányságának képviselői január 1-jén, hajnali 2:52-kor érkeztek a helyszínre, miután valaki a segélyhívóra tárcsázott, azt jelezve, hogy túladagolásra gyanakszik. Az ott talált nő bőrének elváltozásai, pontosabban a cianózis jelei, komoly aggodalomra adtak okot. Ezt az állapotot az oxigénhiány miatt a bőr, az ajkak vagy a körmök kékes színváltozása jellemzi.
Tommy Lee Jones rendkívül megdöbbentő nyilatkozatot adott közre lánya halálával kapcsolatban, kifejezve háláját a részvétnyilvánításokért: „Hálásak vagyunk minden kedves szóért, gondolatért és imáért. Kérjük, tartsák tiszteletben magánéletünket ebben a nehéz időszakban. Köszönjük!” – mondta a színész, aki igyekezett elkerülni a média további beavatkozását a család élete során.
Victoria Kafka Jones 1991. szeptember 3-án született, és már korán szerepet vállalt apja filmjeiben. Az Oscar-díjas színész filmjeiben, például a „Men in Black II”-ben debütált 2002-ben, de később a „One Tree Hill” sorozatban is szerepet kapott, mielőtt végleg eltávolodott volna a színészi pályától.
A fiatal nő gyakran megjelent vörös szőnyeges eseményeken édesapjával, de színészi pályafutását nem folytatta. Tragikus halála rávilágít a drogproblémák súlyosságára, amely az ilyen fiatal tehetségeket is érintheti.
