Megfenyegették Pesty Lászlót: azt mondták neki, ha a választásokig megszólal, Mohácsnál vetheti ki a Duna.

által Norbert S
0

Pesty László megfélemlítése: A Duna holttestével fenyegették meg

Pesty László, a neves magyar filmrendező és a Fekete Doboz alapítója, nemrégiben súlyos vádakat fogalmazott meg a magyar politikai helyzettel kapcsolatban. A rendező az elmúlt időszakban olyan hihetetlen állítást tett, amely szerint február 9-én este két ismeretlen férfi látogatta meg naphegyi villájában, akik megfenyegették: ha a közelgő választások előtt bizonyos témákban megszólal, a Duna Mohács közelében fogja elhelyezni a holttestét. Ezt az eseményt követően Pesty eltűnt, és több mint három hónapon keresztül bujkált.

Pesty elmondása szerint a tanácsot követően, amelyet a fenyegetés jelentett, azonnal feljelentést tett a rendőrségen, ám a bizalmatlansága miatt mindössze tíz percen belül összepakolt laptopjaival és jegyzeteivel, majd eltűnt. A következő időszakban folyamatosan váltott szállást és autót, hogy elkerülje a hatóságokat.

Az elrejtőzés nehézségei

Az eltűnés ideje alatt legemlékezetesebb pillanata egy kőbányai házkutatás volt, ahol a férfi a vécéablakon menekült el, mindezt cukorbetegen és asztmásan tette. Az ismeretlen idős asszony, aki felismert őt, befogadta, és a következő három és fél napot nála töltötte rejtőzködve.

Pesty meggyőződése szerint a házkutatás hátterében egy, az ő kutyája elleni állatkínzásról szóló feljelentés állt, amely csupán ürügy volt a lakása átkutatására. A kutyáját tíz nappal korábban állatorvosi vizsgálaton vették részt, ahol az orvos figyelmeztette, hogy nem szabad túletetni az állatot.

Politikai nézeteinek megváltozása

Az interjúban Pesty kijelentette, hogy ma már nem tekinti magát „ősfideszesnek”, mert hibát követett el, amikor éveken át a Fideszt támogatta. Állítása szerint a párt tizenhat éve nem létezik, és mint mondja, a jelenlegi politikai helyzet „kriminológiai jelenség”, ahol a NER (Nemzeti Együttműködés Rendszere) rának rugós hatása alatt sokkal inkább kormányra került “szörnyek” irányítják a kort, mint politikai alakzatok.

A 2023-as tusványosi fellépését naivan értékelte, amikor is bírálta a kormányt, abban a reményben, hogy belső reformokat követelhet. A történések arculcsapásaként Pesty úgy éli meg, hogy ez nemcsak az ő egyéni sorsára van hatással, hanem egy szélesebb körű politikai megtorlás részét képezi. Az Orbán Viktorral kapcsolatos nyilatkozatai is árulkodnak; kifejtette, hogy őt a NER miniszterelnökének tartja.

A jövőjéről, a börtönbe kerülés lehetőségéről nem kívánt részletezni, de hangsúlyozta, hogy a Tiszát és Magyar Pétert támogatta meggyőződésből, nem kényszerből, és úgy véli, hogy politikai helyzetének megoldására új kormányra volna szükség.

Pesty vallomása tehát nemcsak egyéni elmondás: ez a mai magyar politika, a hatalom és a félelem összefonódásáról tanúskodik, amely mindannyiunk számára fontos üzenetet hordoz.

Ezt is kedvelheted